Prírodný zázrak - konopný olej

Prírodný zázrak - konopný olej

Konopný olej sa vyrába z konopy siatej (Cannabis sativa). Rastlinka je známa pre svoje liečebné využitie a má množstvo výhod vďaka prírodnému pôvodu.

Olej, ktorý sa z nej získava, je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, konkrétne sa skladá z omega-6 a omega-3 esenciálnych mastných kyselín. Tieto látky sú nevyhnutné pre zdravú produkciu buniek a zdravie pokožky. Konope je tiež bohatá na vitamín D, ktorý je potrebný pre vstrebávanie vápnika.

Vďaka hydratačným účinkom bráni strate vlhkosti v pokožke, a tým jej pomáha pred predčasným starnutím. Pomáha udržať pokožku jemnú, hladkú a hydratovanú.

Konopný olej sa používa v rôznych kozmetických prípravkoch. U nás nájdete napríklad konopný olej pre problematickú pokožku, pri výrobe ktorého sa používa nerafinovaný konopný olej z technických variant konope siatej, lisovaný za studena. Ak vás zaujíma, či náš konopný olej je psychotropný, tak v skutočnosti nie je. Počas výrobného procesu sa psychotropné látky jednoducho odstránia. Semená konope, ktoré sú pestované a drvené na výrobu oleja majú veľmi nízky obsah a akonáhle idú do výrobného procesu a sú umyté a lisované, konečný produkt je bez významného množstva THC (tetrahydroconnabinol).

Ďalej ho pridávame do našich prírodných mydiel, ktoré neobsahujú deriváty z ropy, chemické konzervačné látky, chemické farbivá, parabény, ftaláty, EDTA a ani zložky živočíšneho pôvodu.

Prečo sa rozhodnúť pre KONOPNÝ OLEJ?

  • Vzhľadom k tomu, že sa konope obvykle pestuje ekologicky šetrných spôsobom, konopný olej je čistý, prírodný produkt.
  • Je vynikajúcim a cenným doplnkom pri starostlivosti o pleť.
  • Upokojuje podráždenú pokožku, zmierňuje jej začervenanie.
  • Zmierňuje prejavy ekzému, akné a lupienky
  • Prírodný antioxidant.
  • Výrobky majú ľahkú, veľmi príjemnú vôňu.
  • Mydlá bohato penia.
  • Telový olej sa rýchlo a ľahko vstrebáva, pokožku nezanecháva mastnú.
Autor 22.09.2017 dna Novinky 0 586

Zanechajte nám Váš názorZanechajte odpoveď

Musíte sa prihlásiť ak chcete napísať Váš názor..

Archív článkov

Kategórie článkov

Najnovšie názory

Žiadne názory

Vyhľadávanie v blogu

QR kód

Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu